Menu

Skutery elektryczne – zalety

Wrzesień 10, 2019 - Skutery elektryczne dla dorosłych

Skutery elektryczne a skutery benzynowe

Kiedyś żyło się w pokoleniu w którym jedyną debatą na temat pojazdów była benzyna kontra olej napędowy. Ale gdy miasta stają się coraz bardziej zatłoczone, mamy tendencję do myślenia o innych pojazdach, które jeżdżą przez miasta i parkują na ulicach.

Samochody są nadal najlepszymi pojazdami na długie przejażdżki poza miastem, ponieważ zapewniają mobilność i komfort, ale nie są opcją w zatłoczonych miejscach. Za pomocą skutera można uniknąć korków, a już nowoczesny składany skuter elektryczny pozwala robić cuda. Skutery elektryczne i benzynowe są praktyczne w mieście zwłaszcza podczas dojazdu do pracy.
W zależności od regionu i sposobu pracy możesz wybrać skuter elektryczny lub benzynowy. Każdy ma swoje zalety i wady, ale większość zależy od bieżącej sytuacji.

Czym się różnią?

Główną różnicą między skuterami elektrycznymi i benzynowymi jest to, że pierwsze mają silnik elektryczny zamiast silnika spalinowego. Silnik elektryczny potrzebuje tylko kontrolera i akumulatora i ma prostszy mechanizm niż skuter benzynowy.
Skutery benzynowe mają silnik spalinowy, dwu- lub czterosuwowy, który jest znacznie bardziej złożony. Ponadto silnik w skuterach benzynowych wymaga wielu dodatkowych komponentów do działania. Nie stanowi to problemu, chyba że części wymagają konserwacji; jednak często tak się zdarza.

Koszty i szybkość

Koszt ładowania skuterów elektrycznych jest nieznaczny, większość producentów twierdzi, że pełne ładowanie zużywa około jednego kilowata na godzinę. Jest to główna zaleta, oprócz ich mobilności w porównaniu do skuterów benzynowych.
Skuter elektryczny jest składany i lekki, można go ładować w pracy. Skutery elektryczne mają poważne wady w stosunku do skuterów benzynowych, w tym przede wszystkim zasięg, prędkość i czas ładowania.

Skutery benzynowe wykorzystują gaz jako paliwo do napędzania silnika. Skutery elektryczne wykorzystują energię elektr. zgromadzoną w akumulatorze. Wadą skuterów elektrycznych jest to, że ładowanie zajmuje godziny, a nie minuty. Skutery benzynowe mają też niewielki akumulator, ale służy on wyłącznie do uruchomienia silnika spalinowego.

Prędkość skuterów benzynowych zależy od pojemności cylindrycznej (cm3) silnika. Większość skuterów ma 50 cm3. Nawet przy małej pojemności mogą z łatwością osiągnąć prędkość 27-30 mil na godzinę. Dzięki temu są szybsze niż większość, jeśli nie wszystkie, skutery elektryczne.

Każdy powinien przeanalizować swoje potrzeby i wybrać odpowiedni pojazd. Najpierw warto oczywiście przeanalizować porady i opinie użytkowników. Wpisując w wyszukiwarkę frazy takie jak skutery elektryczne warszawa, skuter elektryczny warszawa można przeczytać wiele istotnych informacji i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!