Menu

Rowery MTB Hybrydowe -pokusa dla złodzieja

Lipiec 5, 2018 - ZABEZPIECZENIA ROWEROWE

Rowery MTB Hybrydowe

Jedni je lubią i nie wyobrażają sobie bez nich radości z jazdy, inni wręcz przeciwnie-krytykują. Mowa oczywiście o rowerach elektrycznych typu ebike. Budzą skrajne emocje, ale nie sposób ich pominąć, głównie z uwagi na to, w jakim imponującym tempie rozwija się rynek oferujący takie rowery. Nie sposób również nie zachwycić się ich potencjałem i jakością.
Rewolucja jaką wywołały rowery elektryczne wjechała nie tylko na polskie ścieżki rowerowe i ulice,

lecz także na trasy leśne i górskie! Rowery elektryczne MTB nadają się do jazdy po szutrowych ścieżkach, pagórkach, wzniesieniach, ale nie tylko-świetnie radzą sobie również w cięższym terenie.
Niektórzy mylnie uważają, że rowery ebike MTB zostały stworzone dla osób starszych, lub mało sprawnych fizycznie, którzy bez siły płynącej z akumulatora nie mogłyby zdobywać na dwóch kółkach szczytów i cieszyć się jazdą terenową. To oczywiście nieprawdziwe założenie, rowery elektryczne MTB są dla wszystkich, a zwłaszcza docenić je mogą osoby, którym szczególną frajdę sprawia jazda w dół, ponieważ dzięki rowerowi z elektrycznym wspomaganiem szybciej pokonają wzniesienie i dostaną się na szczyt, z którego chcą zjechać. To wszystko ogranicza czas stracony na podjeżdżaniu na dany szczyt, które to podjeżdżanie-nie ukrywajmy-ma jednak mniej zwolenników niż pełne frajdy i adrenaliny zjazdy.
Silniki o wysokim momencie obrotowym jakie znajdziemy w napędach rowerów typu ebike są doskonale przystosowane do pokonywania nawet bardzo dużych, stromych wzniesień, dlatego rowery ebike MTB dają nam niezliczone możliwości wyboru tras.
Kupno roweru elektrycznego MTB wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego kluczowym jest zabezpieczenie się przed kradzieżą naszego sprzętu. Warto pamiętać, że nic nie chroni nas w stu procentach, zwłaszcza jeśli pozostawiamy rower bez nadzoru na dłużej, ponieważ osoba chcąca ukraść nasz rower może być doskonale przygotowana na sforsowanie zabezpieczeń. Kluczową kwestią jest nie używanie jako zabezpieczenia cienkich pseudo stalowych linek, bowiem do przecięcia ich nie potrzeba wysoce specjalistycznego sprzętu, a samo przecięcie może trwać raptem kilka sekund.
Rozsądnym wyborem jest kupno grubego i wytrzymałego łańcucha z solidnym zamkiem, który stawi złodziejowi zdecydowanie większy opór niż cienkie, tanie zapięcia. Łańcuch z zamkiem (im dłuższy, tym łatwiej swobodnie przypiąć nasz rower do różnych obiektów) to wysokie jakościowo zabezpieczenie, odporne na przecięcia, szarpanie i próbę rozrywania. Łańcuch ukryty jest w specjalnym rękawie z materiału, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia lakieru na ramie.
O stuprocentową ochronę sprzętu przed kradzieżą jest raczej trudno, ale odpowiedni wybór zabezpieczenia może zapewnić nam spokój, kiedy jesteśmy zmuszeni przypiąć gdzieś nasz rower i zostawić go bez nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!