Menu

Rowery elektryczne Warszawa

Lipiec 21, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS, ROWERY ELEKTRYCZNE W MIEŚCIE
Rowery elektryczne Warszawa

Usługi wypożyczania rowerów elektrycznych w Warszawie

Rowery elektryczne różnią się od swoich klasycznych odpowiedników tym, iż posiadają zbudowany akumulator i silnik elektryczny, które wspierają rowerzystę w jeździe przekazując część swojej mocy. Dzięki temu możliwe jest pokonanie większego dystansu przy mniejszym wysiłku. Silniki elektryczne mogą być też szczególnie pomocne w przypadku wjeżdżania na wzniesienia. Wykorzystując swoją moc odciążą nieco nasze mięśnie i zmniejszą obciążenia stawów, dzięki czemu rowerzysta staje się mniej podatny na kontuzję.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni rowerów elektrycznych. Standardowa wypożyczalnia rowerów elektrycznych posiada niezwykle bogatą ofertę przygotowaną z myślą o użytkownikach w każdym wieku od najmłodszych do najstarszych oraz osób w każdym poziomie zaawansowania od ludzi jeżdżących na rowerze rekreacyjnie, aż po zawodowych i wyczynowych amatorów dwóch kółek. Wśród oferowanych rowerów znajdują się bardzo różne modele od tych przeznaczonych do typowej jazy miejskiej na równym terenie po asfalcie i ścieżkach rowerowych, aż po modele rowerów przeznaczone do jazy wyczynowej, jazdy górskiej, wyścigów szosowych, trekkingu, czy długich i intensywnych podróży turystycznych. Rowery muszą być też wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa, których wymóg zastosowania jest regulowany na poziomie przepisów Unii Europejskiej.

Wypożyczalnie tego rodzaju sprzętu sportowego

znajdują się już praktycznie we wszystkich polskich większych miastach. Naturalnie najwięcej jest ich w stolicy. Rowery elektryczne Warszawa to najbogatsza oferta sprzętowa w całym kraju, przy czym warto zaznaczyć, iż usługę wypożyczenia roweru można załatwić z reguły nie tylko na miejscu, ale także telefonicznie lub przez Internet. W związku z tym akceptowalne są również wszelkie możliwe formy płatności – zarówno gotówka, jak i płatność kartą, czy przelewem. Wiele z wypożyczalnie prowadzi również swoje centra testowe rowerów elektrycznych świadcząc usługi także z tego zakresu.

Z reguły opłata należna za wypożyczenie roweru pobierana jest przez usługodawcę z góry w kwocie stosownej do czasu wypożyczania sprzętu. Wypożyczalnie pobierają również oczywiście kaucję zwrotną zatrzymywaną przez wypożyczającego na czas użytkowania roweru. Po tym okresie, jeżeli sprzęt nie został w żaden sposób uszkodzony, kaucja jest zwracana przy zdaniu sprzętu. Firmy świadczące tego rodzaju usługi z reguły dostarczają wypożyczany sprzęt do klienta, jeżeli wypożyczenie obejmuje czas dłuższy niż 24 godziny (1 doba). Wypożyczając rower klient przyjmuje pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w czasie jego użytkowania od momentu podpisania umowy do zwrotu roweru. W przypadku zepsucia, uszkodzenia lub kradzieży roweru klient będzie zobowiązany pokryć powstałe szkody w całości. Z kolei, w przypadku kradzieży roweru klient zobowiązany jest głosić ten fakt Policji i przedstawić w wypożyczalni protokół potwierdzający dokonanie zgłoszenia. Nie zwalnia to klienta z odpowiedzialności materialnej za poniesioną szkodę i konieczności zwrotu kwoty równej wartości roweru pomniejszonej o kaucję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!