Menu

Rowery elektryczne w turystyce 1

Lipiec 20, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE W TURYSTYCE
Rowery elektryczne w turystyce 1

Polska turystyka rowerowa

Obecnie w Polsce coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Coraz więcej ludzi zamiast siedzieć przed telewizorem decyduje się na uprawianie różnych sportów jak pływanie, tenis, czy gra w piłkę. Bardzo popularne są również wycieczki pisze i rowerowe. W tym kontekście warto w szczególności poświęcić uwagę trekkingowi, czyli formie turystyki uprawianej w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych. Istnieje wiele form trekkingu między innymi trekking górski, tropikalny, pustynny, rzeczny, polarny, lodowcowy, a nawet wulkanisty. W Polsce, ze względu na uwarunkowania geograficzne i klimatyczne, największą popularnością cieszy się oczywiście trekking górski.

Te formę sportu można uprawiać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Generalnie, osoby biorące udział w tego rodzaju aktywnościach powinny cechować się dużą wytrzymałością i kondycją fizyczną, by radzić sobie w trudnym terenie. Nie oznacza to jednak, że osoby o mniejszej sile powinny całkowicie odpuścić sobie ten styl wędrówek. W przypadku trekkingu rowerowego z pomocą przychodzą bowiem rowery elektryczne trekkingowe, które wspomagają pracę mięśni silnikiem elektrycznym przejmując na siebie część wysiłku.

Rowery elektryczne

ze względu na wbudowany akumulator i silnik elektryczny, cechują się większą wagą od ich klasycznych odpowiedników. Ciężar roweru elektrycznego mieści się zwykle w przedziale 20-25 kilogramów. Sama żywotność akumulatora w przypadku rowerów elektrycznych jest oczywiście ograniczona przez konkretną liczbę cykli ładowań. Po przekroczeniu pewnej ilości ładowań (zależnej od typu akumulatora) jego wydajność będzie spadać. Silniki elektryczne w tym przypadku charakteryzują się również niższą mocą w przypadku wyjątkowo niskich temperatur.

Tym niemniej, technologia napędów elektrycznych jest nieustannie rozwijania, a akumulatory i silniki wytrzymują coraz większe amplitudy temperatur oraz utrzymują stały poziom wydajności po coraz większej liczbie cyklów ładowań. Najnowsze akumulatory mogą wciąż pracować w sposób niezmieniony nawet po ponad tysiącu ładowaniach.

Naturalnie wyposażenie się w odpowiednie rowery elektryczne turystyczne może przerastać zdolności finansowe niektórych osób. Poza tym, nawet jeśli stać nas na taki zakup możemy mieć poważne wątpliwości czy tego rodzaju inwestycja będzie opłacalna, skoro tego rodzaju pojazdu będziemy używać tylko kilka razy w roku. W tym miejscu z pomocą przychodzi bogata oferta wypożyczalni rowerowych funkcjonujących na terenie całego kraju polskiego.

Dość tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło rowery elektryczne Warszawa, czy też „rowery elektryczne Poznań”, albo „rowery elektryczne Kraków”, by zapoznać się z bogatką ofertą licznych wypożyczalni funkcjonujących w największych polskich miastach. Naturalnie, jeżeli z jakiś powodów nie możemy sobie pozwolić na wypożyczenie roweru w naszym miejscu zamieszkania (np. przez brak dostosowania samochodu do przewozu rowerów) możemy zawsze zorientować się, czy możliwe jest wypożyczenie takiego pojazdu w miejscu urlopu.

Rowery elektryczne z pewnością otworzyły nowy rozdział w dziejach współczesnego trekkingu rowerowego, czyniąc zeń dyscyplinę przeznaczoną nie tylko dla najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych fizycznie podróżników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!