Menu

Rowery elektryczne w turystyce 2

Lipiec 20, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE W TURYSTYCE

Turystyka rowerowa na Mazowszu

W Polskiej turystyce coraz większą popularnością cieszą się wycieczki trekkingowe, polegające na podróżowaniu w trudnych warunkach klimatycznych i geograficznych. Trekking to zatem wyprawa np. w góry, na pustynię, na bagna, czy na lodowiec. Ze względu na charakterystykę tego rodzaju sportu uprawiają go, zarówno w formie pieszej, jak również rowerowej, przede wszystkim osoby o wysokim poziomie fizycznej wytrzymałości.

Jednak dziś, ze względu na osiągnięcia współczesnej techniki, trekking mogą uprawiać również turyści słabiej przygotowani fizycznie. Chodzi w tym miejscu o trekking rowerowy z wykorzystaniem rowerów elektrycznych. Rowery elektryczne trekkingowe stanowią świetny wybór dla wszystkich osób, które są zainteresowane tą formą aktywnego spędzania wolnego czasu, a jednocześnie nie czują się dość pewnie w kontekście swoich zdolności fizycznych.

Dużą popularnością cieszą się

wycieczki rowerowe nie tylko po obszarach górskich, ale również po Mazowszu. Same okolice Warszawy, wbrew wszelkim poziom, oferują rozmaite możliwości jeśli chodzi o potencjalne trasy rowerowe. Mogą być to szlaki zarówno bardzo proste, przeważnie asfaltowe, przeznaczone dla kompletnych nowicjuszy – osób dopiero rozpoczynających swoje przygody z rowerowymi podróżami. Również trasy bardziej wymagające dla osób o większym doświadczeniu i lepszej kondycji.

W sytuacji gdy nie dysponujemy własnym sprzętem możemy skorzystać z ofert licznych wypożyczalni. Rowery elektryczne Warszawa z pewnością zapewnią szeroki wybór różnego typu rowerów ze wspomaganiem silnika elektrycznego, a profesjonalna obsługa pomoże dobrać odpowiedni model do naszej trasy i umiejętności.

Wracając do tematu tras, jak wspomniano, istnieje wiele możliwości pod samą Warszawą. Od najprostszych ścieżek wzdłuż Wisły i wokół Lasu Kabackiego, na których każdy sobie poradzi, przez okolice Ponurzycy

Puszczę Kampinoska, gdzie należy wykazać się już pewnymi umiejętnościami, aż po Wieliszewską.

Trasę Crossową i szlak MBT w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, na których naprawdę należ wykazywać się już odpowiednimi umiejętnościami i przygotowaniem kondycyjnym, gdyż te ostatnie szlaki w dużym stopniu przypominają trudne, górskie trasy.

W sytuacji gdy nie jesteśmy pewni, czy kondycyjnie podołamy wyzwaniu rowery elektryczne turystyczne z pewnością wspomogą nas mocą silnika elektrycznego na trudniejszych odcinkach poszczególnych tras. Nie podchodźmy również do najtrudniejszych odcinków z lekceważeniem, bowiem pomimo faktu, iż najbliższymi dla Warszawy górami są Góry Świętokrzyskie

to jednak same okolice stolicy Polski mogą zaoferować nam nie lada wyzwania jeśli chodzi o poziom trudności rowerowych szlaków. Nie wszędzie będziemy mieć wygodny asfalt lub szuter i nie zawsze trasa przebiegać będzie po terenie równym jak stół. Często czeka nas piach, las, wystające korzenie i liczne wzniesienia wymagające interwałowego stylu jazdy. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na przygotowanie fizyczne, lub też wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który w razie kryzysu wzmocni nas mocą swego akumulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!