Menu

Rowery elektryczne – uwaga na kradzieże

Lipiec 5, 2018 - ZABEZPIECZENIA ROWEROWE

Rowery elektryczne turystyczne prawdziwie zrewolucjonizowały turystykę rowerową, oraz rekreacyjne przejażdżki. Innowacja, o której jeszcze jakiś czas temu mogliśmy tylko pomarzyć stała się rzeczywistością i wyjechała na polskie ścieżki rowerowe. Jeszcze do niedawna rowery z dodatkowym napędem kojarzyły się ze sprzętem ułatwiającym spokojne przejażdżki osobom starszym. Jeśli obecnie rowery ebike tak się komuś kojarzą, to nic bardziej mylnego! Rewolucja, którą wprowadziły te rowery dokonała się dla wszystkich, w radości jazdy, jaką zapewniają ebike turystyczne każdy może odnaleźć coś dla siebie.
Nie ma ani odrobiny przesady w nazwaniu tych rowerów sprzętem wysokiej klasy. Są to porządne rowery składające się z dobrych komponentów-nie powinna więc dziwić cena, jaką musimy zapłacić, aby móc cieszyć się jazdą na takim rowerze. Dlatego też warto zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą sprzętu, który przez swą jakość i cenę może kusić potencjalnego złodzieja.
Nie jest prawdziwym stwierdzenie, że jesteśmy w stu procentach zabezpieczeni przed kradzieżą roweru (lub jakiegokolwiek innego przedmiotu). Zawsze bowiem, niezależnie od ilości zabezpieczeń jakimi się otoczymy, osoba mająca złe intencje, chcąca ukraść nam rower może wyprzedzać nas w pomysłowości i przebiegłości o pół kroku.
Podstawowe zabezpieczenie naszego roweru przed kradzieżą, to oczywiście odpowiednie zapięcie. W sprzedaży dostępne są zapięcia typu BORDO, zrobione ze składanych stalowych paneli. Zabezpieczenie to łączy cechy zapięcia typu U-Lock (wytrzymałość) i zapięcia łańcuchowego (elastyczność) Stal, z której zrobiono ten produkt jest wytrzymałą stalą o wysokiej jakości, całości zaś chroni zamek odporny na wszelkie manipulacje. Zaletą produktu jest to, że można go złożyć, co ułatwia przewożenie zapięcia.
Należy pamiętać, że zapięcie to nie wszystko, warto również przyjrzeć się temu, do czego rower przypinamy (czy nie jest to na przykład niski słupek, lub coś łatwego do sforsowania lub przecięcia). Nie powinno się też roweru zostawiać bez nadzoru na dłużej, lub za każdym razem w tym samym miejscu i o tych samych godzinach (w pobliżu pracy, uczelni, lub siłowni) bo to daje złodziejowi okazję do zaobserwowania nas i dokładnego zaplanowania kradzieży.
Nie warto ufać tanim zabezpieczeniom pod postacią cienkich łańcuszków, wprawiony złodziej poradzi sobie z przecięciem ich w czasie krótszym niż 5 sekund. Jeśli zdecydujemy się przypiąć gdzieś rower i zostawić go bez nadzoru postawmy na porządne zabezpieczenie, które nie ulegnie zwykłym nożyczkom do metalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!