Menu

Rowery elektryczne testuje Marcin

Lipiec 31, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE W MIEŚCIE
Rowery elektryczne testuje Marcin

Tradycyjny kontra rowery elektryczne  – który rower wybrać
Rower coraz częściej stanowi alternatywę dla samochodu czy publicznych środków transportu. Zwłaszcza w zatłoczonych miastach sprawdza się o wiele lepiej niż wiele innych metod podróżowania. Jednakże dylematem, jaki ma wiele osób jest obecnie przede wszystkim to, czy zdecydować się na tradycyjny model czy też lepiej wybrać rower elektryczny. Rower elektryczny – wspomaganie jazdy i mniejszy wysiłek

Rowery elektryczne to przede wszystkim znacznie mniejszy wysiłek włożony w jazdę, dzięki temu że posiadają one wspomaganie elektryczne. Dlatego też bardzo dużym powodzeniem na rynku cieszą się przede wszystkim rowery elektryczne miejskie, zapewniające wygodną jazdę. Wspomaganie elektryczne potrzebuje pedałowania do jego napędzania. Nie można więc mówić o tym, że kupno takiego roweru to całkowita rezygnacja z używania pedałów. Jednakże ze względu na mniejsza ilość zużywanej energii wygrywają one z tradycyjnymi jednośladami. Ci jednak, którzy czerpią przyjemność z jazdy na rowerze właśnie poprzez odczuwanie zmęczenia nie będą raczej zbyt usatysfakcjonowani rowerami elektrycznymi, i powinni znaleźć idealny dla siebie tradycyjny model.

Szybciej czy wolniej?

Pomimo tego, że rowery elektryczne mają wspomaganie, to jednak nie są mistrzami prędkości. Regulacje prawne uniemożliwiają rozwijanie prędkości wyższej niż 25 km/h, co wymusza na producentach stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. W sytuacji gdy ta granica zostaje przekroczona zazwyczaj wyłączany jest napęd elektryczny i można polegać jedynie na sile własnych mięśni. Ze względu jednak na sporą wagę takich rowerów trudno jest je rozpędzić do znacznych prędkości bez wspomagania. Nie dziwi więc fakt, że większość kupujących traktuje je właśnie jako rowery do miasta. Dzisiaj bez większych problemów na ulicach metropolii można spotkać rowery elektryczne Warszawa to jedno z tych miejsc, gdzie można się na nie natknąć co chwila. Rosnąca popularność sprawia, że na rynku pojawia się ich coraz więcej. To zaś oznacza niższe ich ceny, dzięki czemu stają się dostępne dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!