Menu

Rowery elektryczne sportowe

Lipiec 26, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE MTB
Rowery elektryczne sportowe

Rowery elektryczne w górach – wycieczki

W ofertach większości producentów elektrycznych rowerów dominują modele trekkingowe i modele miejskie. Póki co rowery elektryczne MBT pozostają w mniejszości, co jednak nie znaczy, iż są całkowicie nieobecne w ofertach. Zwłaszcza, że wyprawy na górskie szlaki rowerami elektrycznymi staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu w górach i na południu polski. Cieszą się uznaniem zwłaszcza seniorów i osób o słabszej kondycji. Wszystko przez to, że silnik elektryczny i akumulator, w który wyposażono rower elektryczny wspomaga rowerzystę podczas pokonywania szczególnie trudnych odcinków trasy. Dzięki temu podróżowanie staje się o wiele łatwiejsze, przyjemniejsze i znacznie mniej męczące w porównaniu do użytkowania klasycznych rowerów napędzanych tylko i wyłącznie siłą mięśni. Chociaż w Polsce rozwiązania typu e-bike nie są wciąż aż tak popularne jak na zachodzie, w szczególności w Niemczech, to jednak coraz więcej, zwłaszcza młodych ludzi przesiada się na tego typu maszyny.

Rynek e-rowerów

W skali całej Unii Europejskiej rynek e-rowerów nieustannie i dynamicznie wzrasta. W Polsce rowery elektryczne wciąż stanowią bardzo niewielką część rynku rowerowego, co jednak nie znaczy, że są całkowicie nieobecne. Stałe poszerzanie oferty elektrycznych rowerów przez producentów i sprzedawców jest więc naturalną reakcją na nowe trendy rynkowe i modę.

Wśród oferowanych na rynku e-rowerów górskich odnaleźć możemy m. in. modele z serii Vitality Dice, które charakteryzuje sztywana rama (tzw. Hardtail). Zostały one wyposażone w koła w rozmiarze 29 cali. Ponadto wyposażono jest w systemy wspomagania Bosch Performance CX (wraz z komputerami pokładowymi Intuvia), przednie amortyzatory o skoku 100 milimetrów, tarczowe hamulce hydrauliczne oraz osprzęt Shimano (zależnie od wersji grupy Alivio, Deore oraz XT).

Rowery serii Las Vegas

Inną interesującą ofertą może być górska seria e-rowerów Las Vegas od marki Kreidler. Rowery te są tzw. modelami z pełnym zawierzeniem (ang. Full suspension). Rowery posiadają koła w rozmiarze 27, 5 cala typu 650B, które są zarówno najbardziej zaawansowanymi, jak i najdroższymi propozycjami w nowej kolekcji istniejącej od ponad 120 lat marki. Po modernizacji rowery z serii Las Vegas 2. 0 odchudzono o 1, 3 kilograma. Oparto je na osprzęcie od japońskiej firmy Shimano. Za amortyzację odpowiadają widelec Magura TS7 o skoku 140 mm oraz damper Magura TS RC. Za asystę elektryczną odpowiedzialne są z kolei system Bosch Performance CX i komputer pokładowy Intuvia, które pozwalają na wspomaganie w pięciu różnych trybach. Na wyposażeniu znajdują się także m. in. hydrauliczne hamulce tarczowe Magura TS7 oraz opony Schwalbe Hans Dampf i Nobby Nic.

Rowery elektryczne sportowe od firmy Kreidler to z pewnością dobry wybór nie tylko dla miłośników jazdy miejskiej, ale także dla osób lubiących poszaleć po górskich szlakach. Waga oferowanych rowerów oscyluje w granicach ok. 19-25 kg, wliczając w to ciężar standardowej baterii. Sugerowane ceny poszczególnych elektrycznych rowerów wahają się natomiast w przedziale od zaledwie 5 190 do nawet 18 990 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!