Menu

Rowery elektryczne składaki

Lipiec 21, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE W MIEŚCIE
Rowery elektryczne składaki

Rowerem elektrycznym przez miasto

Obecnie na rynku oferowanych jest mnóstwo rowerów elektrycznych – rowery elektryczne górskie, rowery elektryczne miejskie, rowery elektryczne składane, czy rowery elektryczne trekkingowe i wiele innych. Dla osób lubiących podróże dobrym wyborem mogą być rowery elektryczne składane. Nad zwykłymi tzw. składakami posiadają one tę przewagę, iż wyposażono je w silniki elektryczne i akumulatory, które biorą na siebie część wysiłku podczas trasy rowerowej, dzięki czemu rowerzysta jest w stanie pokonać znacznie większy dystans, przy mniejszym wysiłku.

Składany rower elektryczny to również dobry środek transportu sprawdzający się w zatłoczonych, dużych aglomeracjach miejskich. Elektryczny składak bez problemu zmieści się do bagażnika, pociągu, kampera, czy tramwaju. Na rynku obecnie jest wiele marek oferujących tego rodzaju rowery, w tym między innymi: Lovelec, MIFA, LEADER FOX, ECOBIKE, TRYBECO, FALTRAD, HERCULES, BH.

Naturalnie tego rodzaju środek transportu

nie jest dedykowany tylko i wyłącznie mężczyznom. Na rynku oferowane są bowiem także rowery elektryczne damskie z ramą specjalnie dostosowaną do potrzeb pań. Rowery elektryczne dla kobiet są szczególnie atrakcyjne właśnie ze względu na wbudowany napęd elektryczny, dzięki któremu potrzeba mniej siły do pokonania poszczególnych wzniesień.

Dzięki temu kobiety mogą nadrobić słabszą kondycję, w szczególności na trudnych, górskich szlakach rowerowych, które wymagają szczególnego wysiłku i dużej wytrzymałości fizycznej podczas ich pokonywania. Nie oznacza to oczywiście, iż rowery elektryczny powinny być wykorzystywane wyłącznie podczas trekkingu, czy podróży górskich i leśnych. Równie dobrze mogą być wykorzystywane w mieście w codziennym życiu i codziennej drodze do pracy, do szkoły, na uczelnię, do lekarza, na spotkanie z kolegami, czy na zakupy.

Rowery

także te elektryczne są niezwykle popularnym środkiem transportu we wszystkich dużych miastach posiadających rozbudowany system ścieżek rowerowych np. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, czy Szczecinie. Rowery elektryczne Warszawa stanowią popularny środek transportu wśród mieszkańców stolicy polskich w drodze do pracy, do szkoły, na uczelnię, do lekarza, na spotkanie z kolegami, czy na zakupy.

Warto też w tym miejscu zauważyć, iż rowery elektryczne, poza walorami dla samego rowerzysty są również przyjazne środowisku. Ich napęd oparty jest bowiem na silniku elektrycznym i akumulatorach, a co za tym idzie, nie wydzielają one szkodliwych dla środowiska spalin i nie przyczyniają się do wzrostu problemu smogu obecnego w największych aglomeracjach w Polsce. Przeciwnie nawet – im więcej rowerów, tym mniej samochodów, im mniej samochodów tym mniej spalin, a im mniej spalin tym mniejszy smog. Dlatego zamiast wygodnego samochodu spalinowego wybierzmy ekologiczny i tani rower. Taki wybór będzie zawsze zyskowny – dla naszego zdrowia, dla naszego środowiska i dla naszego portfela i stanu konta bankowego.

Jedna myśl nt. „Rowery elektryczne składaki

Sławek

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem alternatywnej lokomocji miejskiej i jestem na etapie analizowania rowery elektryczne składaki . Czy to ma sens takie jest moje pytanie

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!