Menu

Rowery elektryczne – prędkość i moc

Sierpień 8, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS
Rowery elektryczne – prędkość i moc

Chcę troszeczkę poruszyć pewne aspekty do roweru ze wspomaganiem elektrycznym wszędzie na forach  są wpisy na temat ich prędkości jaki mocy. Niektórzy są zwolennikami mocy silnika około 252 lat i prędkości nieprzekraczającej 25 km ze wspomaganiem  silnikiem.

Prędkości rowerach elektrycznych są troszeczkę niezrozumiałe na dzień dzisiejszy.   Wyobraźmy sobie wydajemy na taki pojazd około 10 000 zł i jest on przeznaczone do jazdy z ograniczeniem do 25 km na godzinę.  oczywiście nasuwa się pytanie wielu klientów i użytkowników czy jest on warty tej kwoty.

Rowery elektryczne jak by się to mogło wydawać powinny służyć dla nas  do w pełni wygodnej i szybkiej jazdy. Ale niestety jest to fikcja,  jest prawo które jasno określa że musimy się poruszać na takim rowerze ze wspomaganiem elektrycznym nie więcej niż 25 kilometrów na godzinę. Oczywiście takim rowerami możemy się poruszać po ścieżkach rowerowych jaki też po ulicach.  Szukając pod hasłem rowery elektryczne Warszawa znalazłem w kilku miejscach rowery które są tak stanie odblokowane. Na tych pojazdach jesteśmy w stanie  osiągnąć prędkość powyżej 35 km na godzinę. Szukając w internecie propozycji Jakie są oferowane przez firmy sklepy internetowe,  możemy zauważyć dość sporo ofertę rowerów elektrycznych z silnikami o mocy powyżej 250 wat.

Właśnie o takie rowery nam chodzi, pełna swoboda i szybkość jazdy.

Rowery elektryczne turystyczne powinny się tym właśnie charakteryzować, lekkość, wytrzymałość  i sprawne poruszanie się a będziemy temu zawdzięczać właśnie dobremu wspomaganiu powyżej 45 km na godzinę. Może i mi się nie zgodzą z moimi słowami ale cóż, wydatek tak duże powinien przekładać się na oczekiwanie danego użytkownika.  Słyszałem wiele opinii negatywnych na temat rowerzystów na ulicach i na ścieżkach rowerowych. Gdy dochodzi jeszcze większa prędkość będzie więcej złych opinii, producenci liczą się też z tym.

 

Ciekawe jaka jest wasza opinia bardzo chętnie poznam innych którzy tak samo twierdzą jak ja I podkreślam cały czas w rowerach elektrycznych prędkość powinna być wyższa niż 25 km na godzinę.

Michał Warszawa

Jedna myśl nt. „Rowery elektryczne – prędkość i moc

Paweł

Michał ale jeste naprawde malo doinformowany na temat rowerów elektrycznych

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!