Menu

Rowery elektryczne opinia Agaty

Lipiec 31, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS
Rowery elektryczne opinia Agaty

Kiedy decydować się na rower elektryczny
 Rowery elektryczne z każdym rokiem zyskują sobie coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Nie oznacza to jednak iż wypierają z rynku tradycyjne rowery, te bowiem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wspomaganie elektryczne – mniejsze zmęczenie

Przewagą, jaką mają rowery elektryczne nad tradycyjnymi jest wspomaganie elektryczne. Nie oznacza to jednak, iż można całkowicie zrezygnować z używania pedałów, gdyż to właśnie ruch nimi napędza układ elektryczny. Na pewno jednak taki układ oznacza mniejszą ilość siły fizycznej, potrzebnej do pokonania trasy. Nie dziwi więc fakt, że przede wszystkim w miastach rowery z taki napędem zyskują popularność. Wiele osób wybiera rowery elektryczne miejskie zamiast samochodu czy innych środków komunikacji. Dzięki temu nie stoją w korkach, często pokonując trasę do pracy znacznie szybciej. Są także doskonałe dla tych osób, które w sposób ograniczony, na przykład z powodu schorzeń mogą korzystać z ruchu fizycznego. Wspomaganie elektryczne ułatwia poruszanie się rowerem po trudnych trasach.

Rower elektryczny – nie zawsze szybszy

Wydaje się, iż posiadanie w rowerze wspomagania elektrycznego ułatwi osiąganie większych prędkości. Tutaj jednak może się to okazać znacznie trudniejsze niż w modelach tradycyjnych. Przede wszystkim obowiązujące przepisy o ruchu drogowym jednoznacznie określają, iż nie mogą one jeździć z prędkością większą niż 25 km/h. Dlatego też producenci montują w nich specjalne zabezpieczenia. W sytuacji, gdy osiągana prędkość jest większa, następuje odłączenie wspomagania elektrycznego. Wówczas rowerzysta jest zdany wyłącznie na siłę mięśni. Jednak dość spora waga rowerów elektrycznych powoduje, że ciężko jest je w ten sposób rozpędzić do sporych prędkości. Dlatego też ci, którzy chcą poczuć przyjemność szybkiej jazdy na rowerze powinni się zdecydować raczej na tradycyjny rower. Jeżeli jednak komuś wystarczają prędkości rozwijane przez rowery elektryczne Warszawa i większe miasta nie sprawią problemów z ich wyszukaniem. Duża ilość punktów, zajmujących się ich sprzedażą znacznie ułatwia wyszukanie odpowiedniego modelu po atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!