Menu

Rowery elektryczne MTB -więcej roweru

Lipiec 19, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY CUBE, ROWERY ELEKTRYCZNE MTB
Rowery elektryczne MTB -więcej roweru

Idealny e-bike MTB dla wymagających

Rowery elektryczne MTB można podzielić na rowery dla początkujących, zaawansowanych i wymagających kolarzy amatorów, dla których liczy się bezpieczeństwo, wytrzymałość sprzętu, wydajność baterii, ale przede wszystkim oferowane przez producentów względy bezpieczeństwa, komfort jazdy – amortyzacja, a także design. Nowoczesne e-rowery sportowe oraz górskie najwyższej klasy spełniają te wszystkie zadania.

Co to jest rower elektryczny, czyli e-rower?

Rower elektryczny nie jest przede wszystkim motorowerem. A tak sądzi nie jeden laik. Dlaczego? Przede wszystkim taki rower nie jeździ sam. Rower elektryczny, podobnie jak jego klasyczny odpowiednik, jest napędzamy siłą własnych mięśni. Ale mięśnie są tutaj dodatkowo wspomagane nowoczesnymi silnikami i wytrzymałymi bateriami litowo-jonowymi, czyli najprościej rzecz ujmując – akumulatorami. Warto wiedzieć, że taka bateria pozwala na przejechanie różnej ilości kilometrów, ale po jej wyładowaniu, rowerem można jechać dalej – używając do jazdy zwykłych pedałów.

Dozwolona prędkość

Maksymalna prędkość, z którą może poruszać się nasz e-bike, wynosi dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę. Nie są to osiągi oszałamiające, problemem nie są także ograniczenia techniczne, ale jest to wynik ustanowionego prawa. Ustawodawca stwierdził, że maksymalna prędkość, z jaką może się poruszać taki elektryczny jednoślad po drogach publicznych, jest maksymalnie 25 km/h.

Rower do jazdy miejskiej?

Rowery elektryczne początkowo były produkowane z myślą o osobach, które dojeżdżają do pracy. Jednak dodatkowe wsparcie silnika zwiększyło zdecydowanie efektywność jazdy nie tylko na płaskich, miejskich, najczęściej asfaltowych nawierzchniach. Idealnie sprawdza się w terenie, podczas pokonywania dróg o nawet dużym kącie nachylenia. Producenci rowerów stworzyli więc rowery elektryczne górskie oraz e-rowery sportowe. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu jazda po górach nie jest tak bardzo męcząca. Można pokonać dłuższe trasy, jak również podjeżdżać pod strome zbocza.

[h5]Rowery dla wymagających[/h5]

E-bike MTB mają taką samą specyfikację jak ich klasyczne odpowiedniki, ale przede wszystkim powinny to być rowery hybrydowe o pełnym zawieszeniu. W ramie musi być umieszczony akumulator, a rama idealnie dostosowana do tego rozwiązania najlepiej wykonana w tak zwanej technologii Intube. Widelec i tłumik mają tu zasadnicze znaczenie, podobnie jak mocne hamulce hydrauliczne i najlepsze przełożenie o minimum 10-ciu biegach.

Tak wygląda idealna konstrukcja all-mountain, gdzie jednym z najważniejszych elementów jest jednoczęściowa rura główna. Powinna to być bardzo sztywna konstrukcja, która będzie stanowić kręgosłup ramy. W niej znajdzie się akumulator i napęd zabezpieczone specjalną płytą ochronną, która zapobiega zabrudzeniu, przedostaniu się wilgoci i pyłu do akumulatora. Ładowanie akumulatora nie powinno sprawiać trudności i odbywać się bez wyjmowania elementu z ramy. Doskonałym rozwiązaniem jest przede wszystkim 140 mm skoku amortyzacji.

Idealne rowery elektryczne sportowe dla osób zaawansowanych przede wszystkim w kolarstwie terenowym nie tylko są więc atrakcyjne z wyglądu, ale także wyróżniają się zgraniem pod każdym względem – dobrania odpowiedniego punktu ciężkości, prędkości, łatwości w obsłudze, a także wagą, chociaż ona odgrywa coraz mniejszą rolę w prowadzeniu takiego jednośladu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!