Menu

Rowery elektryczne MTB kross

Lipiec 8, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS, ROWERY ELEKTRYCZNE MTB
Rowery elektryczne MTB kross

Rowery elektryczne dla Pań MTB Lea Boost 1.0

często są kojarzone przede wszystkim z miejskimi jednośladami, które bardziej nadają się na przyjemne wycieczki niż rzeczywistą, prawdziwą jazdę z odrobiną adrenaliny. Tymczasem na przekór tego rodzaju stereotypom możliwe jest już dzisiaj wykorzystanie nowoczesnej techniki do tego, by w pełni cieszyć się nawet ekstremalną jazdą rowerem. Lea Boost 1. 0 to rower typu MTB, które obok tradycyjnych 10 biegów znajdujących swoje miejsce na przerzutkach Shimano posiada także element, które może zarówno wspierać rowerzystę, jak i sprawiać, że jazda będzie przynosić dodatkowe emocje. Elektryczny silnik o mocy 250 W, zaopatrzony w system Shimano Steps MTB sprawia, że niemożliwe staje się czymś łatwym i przyjemnym.

Dzięki pojemnej baterii

oraz trzem stopniom wykorzystania tego mechanicznego wsparcia możliwe jest cieszenie się taką jazdą przez blisko 150 kilometrów. Lea Boost 1. 0 to jednak przede wszystkim solidna, a do tego lekka konstrukcja. Oparta o tradycyjne wzornictwo skutecznie wnosi nowoczesność w gałąź MTB. Nawet bateria, została umiejscowiona tak, by nie zniekształcać sylwetki roweru i jednocześnie skutecznie przenosić środek ciężkości tam, gdzie oczekuje tego rowerzysta, bądź też rowerzystka. Jazda dzięki temu staje się bezpieczna, wygodna i przyjemna.

 

Rowery elektryczne MTB Kross Level Boost 1.0

nie należą do szczególnie popularnych. Dla osób przywiązanych do tradycyjnych form przenoszenie mocy nóg na pedała roweru, jakiekolwiek wsparcie w tym zakresie jest wręcz swego rodzaju bluźnierstwem. Z drugiej strony pytanie, czy rower wyposażony w silnik jest jeszcze rowerem, czy staje się już czymś zupełnie innym? Wszystkie te wątpliwości i rozważania można jednak włożyć na półkę z dyskusjami akademików.

Użytkownicy sami docenili możliwości, jakie daje unowocześnianie bądź co bądź starej przecież konstrukcji roweru. W myśl takiej teorii powstał właśnie rower Level Boost 1. 0. Wykonany z ultralekkiego aluminium, solidny i mający tradycyjny kształt rower został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 250 W, który osiąga moment obrotowy 79Nm. Wykorzystuje on energię pochodzącą z baterii, która została umiejscowiona centralnie, dzięki czemu nie została zaburzona równowaga całej konstrukcji. Rower posiada tradycyjne 10 biegów na przerzutkach Shimano oraz 3 poziomy wsparcia wychodzącego z silnika. Efektywny czas użytkowania w pełni naładowanej baterii to około 150 kilometrów ciągłej jazdy. Całość jest objęta systemem Shimano Steps MTB, który w inteligentny sposób generuje odpowiednie dawki mocy potrzebnej do dającej satysfakcję jazdy.

Rowery elektryczne MTB Kross Level Boost 2.0

to coś o wiele więcej niż tylko kolejna forma zabawka dla chcących poczuć coś wyjątkowego. Nowoczesne rozwiązania w tej wyjątkowo trudnej dziedzinie rowerowego sportu oraz techniki sprawiają, że możliwe staje się nie tylko wykonywanie go przez osoby nieco mniej odporne kondycyjnie, ale także mogą być źródłem dodatkowej adrenaliny. Doskonałym przykładem jest rower marki Level Boost 2. 0. Nowoczesna, ultralekka rama, której waga oscyluje w granicach zera została zaprojektowana tak, że swoją konstrukcją przywodzi na myśl najlepsze wzorce tego gatunku. 11 biegów zawartych na przerzutkach marki Shimano skutecznie umożliwiają efektywne wykorzystywanie siły własnych nóg. Do tego specjalnie przygotowany system Shimano Steps MTB, który zarządza nowoczesnym silnikiem elektrycznym o mocy 250 W i momencie obrotowym 70 Nm. Wszystko to pochodzi z umiejscowionej centralnie baterii, która zapewnia energię na dobra zabawę przez maksymalnie 150 kilometrów. Wszystko to przy wykorzystaniu aż trzech poziomów wsparcia, co skutecznie zwiększa satysfakcję z jazdy oraz efektywność użytkowanej energii. Jazda rowerem górskim ze wsparciem elektrycznego silnika otwiera zupełnie nowe możliwości zarówno przez amatorami jazdy górskiej, jak i zawodowcami, którzy oczekują zupełnie nowych doznań

Rowery elektryczne MTB Kross Soil Boost 1.0

Jazda na rowerze typu MTB jest nie tylko kwestią przemijającej już mody, ale także dla wielu osób sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeszcze nie tak dawno tak zwany rower górski był synonimem swego rodzaju prestiżu. Dzisiaj już wszyscy wiedzą, że wygodna jazda po mieście wymaga zupełnie innego rodzaju jednośladu niż tak, do której przystosowany jest „góral”. Rowery marki Soil Boost 1. 0 to przykład na to, jak tradycja spotyka nowoczesność wyznaczając trendy na przyszłość. Ultralekka rama wykonana z aluminium, specjalnie przygotowane amortyzatory w pełni pochłaniają zbędne skutki podróżowania po wybojach.

Dodatkowo rower został wyposażony w aż 10 biegów na przerzutkach marki Shimano. Bezpieczeństwa rowerzysty bronią tutaj tarczowe, hydrauliczne hamulce umiejscowione zarówno na tylnej, jak i przedniej piaście koła. Jednak głównym atutem roweru Soil 1. 0 jest fakt, iż posiada on dodatkowe źródło energii. Jest nim silnik Shimano Steps DU-E8000 o mocy 250 W, który generuje moment obrotowy o wartości 70Nm. Jest on zasilany umiejscowioną centralnie baterią o pojemności 500Wh. Dzięki temu oraz możliwości ustalenia jednego z trzech poziomów wsparcia dla rowerzysty możliwe jest przejechanie aż 150 km z dodatkową siłą pochodzącą z silnika.

Rowery elektryczne MTB Kross Soil Boost 2.0

Dobry rower górski musi wykazywać cały szereg cech, które są efektem jego wyposażenia oraz użytych do budowy materiałów. Dlatego też na szczególną uwagę fanów jazdy po bezdrożach zasługuje rower marki Soil Boost 2. 0. To doskonały przykład tego, jak nowoczesność pozwala na ulepszanie tego, co wydaje być czymś oczywistym. Tradycyjna, utrzymana w modernistycznym wzornictwie rama została wykonana z niesamowicie lekkiego aluminium, dzięki czemu jest ona lekka i jednocześnie wytrzymała. Dodatkowo elementy wyposażenia takie, jak przerzutki, amortyzatory oraz hamulce zostały wykonane przez uznaną markę Shimano.

Rower posiada aż 11 biegów, które skutecznie przenoszą efektywną siłę nóg rowerzysty na prędkość kół. Głównym punktem roweru jest jednak silnik elektryczny Shimano Steps DU-E8000, który posiada moc 250W i generuje moment obrotowy 70Nm. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że silnik nie zastępuje rowerzysty a jedynie wspiera jego działania. Dzięki działaniu w oparciu o system Shimano Steps MTB, który reguluje używaną moc w ramach trzech progów możliwe jest wykorzystanie energii zgromadzonej w baterii na dystansie nawet do 150 kilometrów. Warto przy tym zaznaczyć, że bateria oraz silnik zostały w ten sposób wkomponowane w konstrukcję roweru, że nie zaburzają jego formy oraz wygody jazdy.

 

Historia roweru jest na tyle długa, że dla kilku pokoleń jest on czymś niemal oczywistym, co istniało od zawsze. Nasi dziadkowie już nich korzystali, a nawet ich rodzice mieli nierzadko okazję podróżować jednośladem. Choć zmieniało się wiele w konstrukcji rowerów, ich budowie oraz rodzaju użytych materiałów działały one wciąż w oparciu o ten sam mechanizm przenoszący siłę mięśni na piastę kół poprzez łańcuch. Współcześnie jednak można spotkać rozwiązania, które nie stanowią czegoś przekreślającego istotę roweru. Mowa tu przede wszystkim o e rowerach, czy też rowerach elektrycznych. Posiadają one silniki, która są napędzane energią z ładowanych prądem baterii. Trzeba przy tym pamiętać, że silniki takie nie stanowią formy zastępczej dla siły nóg rowerzysty. Zasadą ich działania jest to, że wspierają one siłę napędzającą rower. Innymi słowy pedałowanie jest łatwiejsze, a cała podróż o wiele przyjemniejsza i o wiele mniej męcząca.

Tym samym tego rodzaju wsparcie jest udogodnieniem, które w przypadku rowerów miejskich pozwala na spokojne przejażdżki czy nawet dojazdy do pracy bez obawy o zmęczenie. Dodatkowo systemy te są wykorzystywane także w rowerach MTB, co pozwala na zmniejszenie wysiłki lub zwiększenie doznań poprzez szybszą jazdę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!