Menu

Rowery elektryczne górskie

Lipiec 26, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE MTB
Rowery elektryczne górskie

Rowery elektryczne górskie w górach – wycieczki

Górskie wycieczki od dziesięcioleci cieszą się niesłabnącą popularnością. Ludzie z miast od zawsze podczas urlopu szukają chwili wytchnienia i odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku i spalin. Dlatego też góry, ze swoim czystym powietrzem, pięknymi widokami, rwącymi strumieniami i nieprzebytymi lasami zawsze cieszyły się popularnością wśród wszystkich amatorów spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. I chociaż to od kilkudziesięciu, a w zasadzie od kilkuset lat się nie zmieniło to jednak zmianie ulegały sposoby spędzania czasu i podróżowania pod górskich szlakach. Dziś jesteśmy w okresie kolejnego przełomu ze względu na wprowadzanie elektrycznych rowerów górskich cieszących się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród osób o słabszej kondycji, czy wśród seniorów. Także młodzi i wysportowani coraz częściej decydują się na tę formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Coraz większa popularność

 Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Szacuje się, że tylko w tym roku na terenie całej Unii Europejskiej sprzedanych zostanie co najmniej 3 miliony egzemplarzy e-rowerów. Największa część tej liczby przypada na Republikę Federalną Niemiec, gdzie rocznie sprzedaje się około pół miliona sztuk tego sprzętu. I chociaż gdyby porównać te liczby ze sprzedażą klasycznych jednośladów mogłoby się wydawać, że elektryczne rowery to ledwie margines rynku sprzętu sportowego. Nic bardziej mylnego, bowiem wskaźniki sprzedaży i popularności rozwiązań typu e-bike z roku na rok rośnie, a nie spada.

Z wyglądu rowery elektryczne sportowe nie różnią się wiele od tradycyjnych modeli. Praktycznie jedyną nową cechą jest napęd elektryczny. Z powodu obecności dodatkowych elementów, czyli e-napędu (bateria oraz tzw. komputer pokładowy), waga roweru elektrycznego to przeciętnie ponad 20 kg.

Elektryczne rowery górskie

W kontekście wypoczynku i wycieczek górskich na szczególną uwagę zasługują rowery elektryczne MBT. Sam segment górskich elektryków jest bardzo zróżnicowany – zdecydowanie na pierwszy plan wybijają się konstrukcje szlakowe i enduro – i to zarówno jeśli chodzi o hardtaile, jak i fulle. Posiadają one z reguły wykonaną z aluminium i dodatkowo wzmocnioną ramę.

 Konstruktorzy

starają się sprawić, by sposób i charakter prowadzenia elektrycznych rowerów górskich nie różnił się od ich klasycznych odpowiedników. Wbrew pozorom nie jest to takie proste ze względu na znacznie większą masę pojazdów e-bike. Najwięcej uwagi poświęca się możliwości skrócenia ogona, który z racji na zastosowanie silnika musiał być wydłużony. Powszechnie w rowerach e-MTB spotykane są koła 27, 5+, które mają za zadanie poprawiać trakcję nie tylko na zjazdach, ale także na podjazdach – chociaż oczywiście tak jak ma to miejsce w klasycznych rowerach, znajdziemy na rynku całe mnóstwo propozycji z kołem 27, 5 oraz 29″. Przy wyborze najlepszego sprzętu dla siebie warto zwrócić uwagę na rozmiar i szerokość kół, a następnie dopasować model roweru do stopnia trudności wybranej przez nas trasy.

Jedna myśl nt. „Rowery elektryczne górskie

sŁAWEK

wITAM
MAM PYTANKO CZY ROWERY ELEKTRYCZNE CUBE MAJ ZABEZPIECZENIA PRĘDKOCI

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!