Menu

Rowery elektryczne Kross MTB i Trekingowe

Czerwiec 28, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS

Rowery elektryczne mtb

 

jak i te turystyczne wyposażone w silnik elektryczny w ostatnim cieszą się coraz większą popularnością. Nawet pomimo wyższej ceny w porównaniu z rowerami tradycyjnymi. Elektryczne rowery z całą śmiałością określić można dwoma słowami – bezpieczeństwo i wygoda. Z tego rodzaju rozwiązań korzysta wiele osób w różnym wieku. Co ciekawe w przewadze są mężczyźni, bowiem kobiety w dalszym ciągu częściej sięgają jednak po tradycyjne rowery turystyczne lub rowery miejskie.
Tak naprawdę elektryczne rowery mają bardzo różnorodne zastosowanie. Wbrew temu, co sądzą miłośnicy jazdy na tradycyjnych rowerach, te elektryczne nie stanowią jedynie ludzkiego wybryku i wynalazku dla wszystkich tych leniwych, którzy nie chcą wkładać odrobiny wysiłku w napędzanie pojazdu pedałami. Rowery elektryczne bardzo często nazywane są także e-rowerami. Bardzo często stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rowerów w przypadku osób starszych czy schorowanych, które nie mają sił, aby korzystać z tradycyjnego roweru. Wbrew pozorom naprawdę są niezwykle proste i oczywiste w swojej obsłudze i działaniu. Aby uruchomić silnik, a tym samym pojazd, należy odpowiednio przekręcić pedały (w uruchomieniu rower ten niewiele różni się od tego tradycyjnego). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii zdecydowana większość parametrów elektrycznych rowerów bez najmniejszych problemów dopasować można do własnych potrzeb. Każdy rower elektryczny mtb zawiera wiele przycisków, przy pomocy których dowolnie, w zależności od sytuacji można regulować między innymi moc, z jaką silnik w rowerze będzie działał.
Rowery turystyczne czy górskie elektryczne są oczywiście wyposażone w odpowiednią baterię (bez tego poruszanie się bez wysiłku włożonego w pedałowanie nie byłoby zbytnio możliwe). Poza wspomnianą już wcześniej baterią, mają na swoim wyposażeniu również silnik o odpowiedniej mocy. Wielu producentów zapewnia, że silnik połączony z w pełni naładowaną baterią dają gwarancję przejechania w pewnych modelach odległości wynoszącej nawet 80-100 kilometrów. Jeśli chodzi o montaż silnika, to w zdecydowanej większości przypadków umieszczany jest on w piaście koła. W zależności jednak od specyfikacji danego modelu umieszczany może być on w tylnej bądź przedniej części.
Warto jednak mieć na uwadze fakt, że poruszanie się tego rodzaju rowerami elektrycznymi jest w odpowiedni sposób regulowane przez obowiązujące przepisy prawa. Otóż każdy rower z silnikiem lub ten wyposażony w elektryczny napęd, nie może poruszać się z prędkością większą niż 25 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!