Menu

Rowery elektryczne dla wymagających

Czerwiec 26, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS
Rowery elektryczne dla wymagających

Rowery elektryczne opanowały rynek miejskich jednośladów. Są praktyczne i pozwalają dojechać w każde miejsce bez wysiłku. Świetnie nadają się do dojazdów do pracy. Nie trzeba martwić się przepoconym ubraniem, gdyż korzystając z takiego roweru po prostu się nie męczymy. Szczególnym rodzajem jednośladów są hybrydowe rowery elektryczne. Nadają się do jazdy po różnych nawierzchniach, również szutrowych i górskich. To prawdziwa frajda dla fanów MTB. Czym charakteryzują się takie rowery?

Podobnie jak w przypadku zwykłych „elektryków”, działanie hybrydowych rowerów elektrycznych opiera się na wspomaganiu silnika. Nacisk na pedały powoduje włączenie wspomagania, które ułatwia poruszanie się na rowerze w trudnym terenie. Takie rowery zapewniają również bardzo dobrą amortyzację. Mimo, że są cięższe od tradycyjnych górali, pozwalają bez większego wysiłku wjechać nawet pod bardzo strome wzniesienia. Wspomaganie wyłącza się dopiero po osiągnięciu 25 km/h.

Shimano Steps to silniki do rowerów elektrycznych MTB. Ich największą zaletą poza tym, że pochodzą od najbardziej renomowanego producenta tego typu komponentów, jest waga. Nieco ponad 2 kg to bardzo mało, jak na silnik wspomagany akumulatorem. Jeśli już o akumulatorze mowa to te silniki współpracują z akumulatorami litowo-jonowymi, które są bardzo wytrzymałe i zapewniają długą pracę na jednym ładowaniu. Można przejechać nawet 150 km. Nie trzeba się obawiać, gdyż taki silnik będzie sprawnie pracował niezależnie od warunków pogodowych na trasie. Nie straszny mu deszcz, a także błoto, czyli warunki naturalne dla jazdy MTB.

Dobrym modelem do polecenia będzie Soil Boost 1.0

Każdy silnik w rowerze elektrycznym MTB umieszczony jest w miejscu korby. Ma to duże znaczenie. Wyobraźmy sobie, że chcemy wjechać pod Kubalonkę na rowerze. W takiej sytuacji zwykły rower górski niekoniecznie się sprawdzi, gdyż w razie, gdy zabraknie nam energii, nie pozostanie nam nic innego jak wnoszenie roweru. Dlatego warto zdecydować się na rower elektryczny, który ułatwia manewrowanie na nierównej nawierzchni i jazdę pod górkę. Kupując rower elektryczny MTB trzeba jeszcze zwrócić uwagę na moment obrotowy silnika. W przypadku Shimano Steps 8000 mamy do czynienia z najlepszymi parametrami, gdzie moment obrotowy wynosi 70 Nm. Pojemność baterii wynosi do 500 Wh, co pozwala na przejechanie do 100 km. Zawodnicy MTB używają jak najlżejszych rowerów, aby jazda pod górkę była jak najmniej uciążliwa. W przypadku przeciętnych rowerzystów, którzy chcą spróbować swoich sił jazdy po trudnym górskim terenie, a nie mają odpowiedniego przygotowania fizycznego, konieczne jest skorzystanie ze wspomagania i rower elektryczny MTB sprawdzi się w takiej sytuacji znakomicie. Taki rower można użytkować również na zwykłej nawierzchni, np. dojeżdżając do pracy. Dzięki temu korki nam nie straszne. Jedynym problemem może być tylko i wyłącznie pogoda.
Konstrukcja ramy takiego roweru jest wykonana z lekkiego aluminium. Producenci dążą do jak najlżejszych konstrukcji, gdyż sam silnik z akumulatorem w przypadku Shimano Steps waży ok. 4, 5 kg, a jest to najmniejsza wartość spośród jednostek dostępnych na rynku. Koła w elektrycznych rowerach górskich MTB mają wielkość od 27, 5 do 29″, co sprawia, że trakcja jest lepsza zarówno na zjazdach, jak i podjazdach.

Ponieważ wielu miłośnikom MTB frajdę sprawia przede wszystkim zjeżdżanie w dół, hybrydowe rowery elektryczne są dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Dzięki temu nie męczą się podczas wjeżdżania pod górę i mogą całą swoją energię wykorzystać do ekstremalnych zjazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!