Menu

Rowery elektryczne dla kobiet

Sierpień 1, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE DLA PAŃ
Rowery elektryczne dla kobiet

Rower jako środek transportu, czy urządzenie do ćwiczeń ?

Rower jest to urządzenie, które zapewne każdy z nas ma w domu, jednak większość osób nie używa go systematycznie, ponieważ o nim zapominamy lub przyzwyczailiśmy się do innego środku komunikacji. Jeżeli jednak chcesz kupić rower zacząć jeździć systematycznie, warto jest zastanowić się po co naprawdę ma on nam służyć. Jeżeli chcesz, by rower był środkiem komunikacji, chcesz szybko dojechać do pracy czy sklepu, nie chcesz być zależna od tramwajów, czy autobusów, warto jest wybrać rower elektryczny miejski, który jest szybszy niż klasyczny. Jednak, jeżeli jesteś osobą, która traktuje jazdę na rowerze jako sport, chce rozwijać swoje mięśnie oraz spędzać czas wyczynowo wtedy warto jest kupić rower klasyczny.

Rowery elektryczne

Rowery elektryczne miejskie jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zastąpić autobus rowerem. Aktualnie na rynku sprzedażowym jest bardzo szeroki wybór takich rowerów, także nie zależnie od tego czy chcemy rower dla dziecka, czy dla siebie bez problemu powinniśmy znaleźć interesujący nas model. Silnik montowany w takiego typu rowerach jest wspomagający, a więc ułatwia pracę rowerzyście. Działa jedynie przy jednoczesnej pracy nóg rowerzysty, dlatego jest to również sport jak w przypadku rowerów klasycznych, jednak mniej pedałujemy podczas jazdy na rowerze elektrycznym.

Wady i zalety rowerów elektrycznych i klasycznych

Rower elektryczny ma wbudowany akumulator, który może się rozładować podczas jazdy oraz trzeba go ładować w domu, podłączając do gniazdka. Rower klasyczny działa zawsze nie musimy poświęcać czasu na ładowanie. rower elektryczny turystyczny , jak i miejski to świetne rozwią

zanie dla każdego, kto chce mieć zrezygnować z samochodu, czy tramwaju. Rower elektryczny chwalą sobie bardzo osoby starsze, ponieważ nie wymaga tyle wysiłku, co rower klasyczny, dlatego jeżeli chcesz minimalnym wysiłkiem poprawić kondycję, warto jest wybrać tą opcję. Klasyczne rowery natomiast świetnie poprawiają nasze mięśnie łydek, oraz całe nasze ciało, czego nie osiągniemy za pomocą rowerów elektrycznych. Cena roweru klasycznego jest to kilkaset złotych w zależności od stanu oraz modelu, jednak cena elektrycznego jest to już wydatek minimum 2 tysięcy złotych, dlatego jest to również inwestycja na wiele lat, ponieważ możemy z niego intensywniej i dłużej korzystać, niż z roweru klasycznego, bez akumulatora.

Który wybrać rower ?

Oczywiście to zależy tylko od osoby, jeżeli chcesz jeździć raz na jakiś czas, do pracy czy sklepu wybrałabym rower klasyczny, ponieważ jest tańszy, nie potrzeba poświęcać przy nim dodatkowego czasu. Jeżeli jesteś osobą starszą, chcesz jeździć często lub na długie dystanse, warto jest wybrać rower elektryczny, który ma dużo więcej funkcji i pomaga na dłuższych dystansach. Turystyczne rowery świetnie się sprawdzają podczas wyjazdów w różnego typu powierzchniach, ponieważ nie są tak delikatne jak rowery klasyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!