Menu

Rower elektryczny składak czy ma szanse w mieście

Lipiec 17, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE W MIEŚCIE
Rower elektryczny składak czy ma szanse w mieście

Rowery elektryczne już od chwili pojawienia się na polskich drogach i ścieżkach rowerowych dokonały prawdziwej rewolucji w świecie fascynatów rowerowych. Jedni je kochają, inni są im kategorycznie przeciwni . Ale jedno jest pewne-z racji tego, jak dynamicznie rozwija się ten rynek nie sposób rowerów elektrycznych pominąć.

Gdzie kupić rowery elektryczne

Jeśli mieszkamy w województwie mazowieckim i interesują nas rowery elektryczne Warszawa to miasto, w którym tego typu rowery zyskują grono sympatyków . Są wybierane coraz częściej, a co za tym idzie, zwiększa się liczba sklepów, w których można tego typu rowery kupić. Ważnym jest, aby wybrać dobry, ceniony sklep zatrudniający znających temat sprzedawców, którzy pomogą nam dokonać

-odpowiedniego wyboru i rozwieją nasze ewentualne wątpliwości.

Składak elektryczny?

Osoby preferujący jazdę po mieście, w parkach i na ścieżkach rowerowych zapewne wybiorą rower elektryczny miejski. Miłośnicy mocnych wrażeń, którzy chcą jak najszybciej pokonywać podjazdy by móc cieszyć się prędkością towarzyszącą zjazdom mogą pokonywać szlaki górskie i terenowe na rowerach elektrycznych MTB. Z kolei dla osób lubiących podróżować, nie tylko na rowerze, ale także samochodem, pociągiem czy samolotem prawdziwą gratką okażą się rowery elektryczne składaki. Tego typu rower można łatwo złożyć i przewozić w bagażniku, lub w luku bagażowym. Po dojechaniu do celu podróży można było cieszyć się zwiedzaniem na rowerze elektrycznym.

Trochę szczegółów

Warto wybrać rower z silnikiem umiejscowionym w tylnej piaście, daje to szanse na to, aby czuć się jeżdżąc na rowerze elektrycznym podobnie jak podczas jazdy na rowerze tradycyjnym, jednak ciesząc się wspomaganiem. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest waga roweru (warto przy tym pamiętać, że rower bez przedniego amortyzatora będzie około kilogram lżejszy) oraz jego rozmiar po złożeniu-jeśli zamierzamy często przenosić oraz przewozić złożony rower ważne, aby to było dla nas wygodne. Dużą zaletę „składaków” stanowi fakt, że każdy rower elektryczny składany będzie sporo lżejszy niż rower elektryczny miejski czy też MTB. Rowery składane są także dużo bardziej zwrotne. Rowery tego typu posiadają od sześciu do ośmiu biegów i to, na którym biegu jeździmy (oraz także ukształtowanie terenu, po którym się poruszamy) ma wpływ na czas pracy baterii.

Rower elektryczny-same zalety

Rowery elektryczne wciąż jeszcze dość sporo kosztują, warto zatem dobrze zabezpieczyć je przed kradzieżą. Nie jest to trudne, ponieważ z uwagi na swój niewielki po złożeniu rozmiar mogą być one przechowywane w niewielkim nawet mieszkaniu. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przejechania nawet kilkudziesięciu kilometrów na jednym naładowaniu baterii, oraz to, że cykl ładowania jest krótki. Po klilku godzinach od rozpoczęcia ładowania możemy na nowo cieszyć się wspomaganym przez napęd elektryczny zwiedzaniem nowych miejsc. Docenią to z pewnością fani częstego przemierzania szlaków rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!