Menu

ROWER ELEKTRYCZNY DLA PAŃ

Czerwiec 24, 2018 - ROWERY ELEKTRYCZNE DLA PAŃ
ROWER ELEKTRYCZNY DLA PAŃ

W dzisiejszych czasach technologia poszła bardzo naprzód. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu elektryczne rowery, deskorolki i tym podobne sprzęty były kojarzone tylko i wyłącznie z filmami science fiction, a prawdziwe korzystanie z nich było marzeniem. Dziś jednak takie urządzenia może mieć dosłownie każdy i nie jest tu mowa tylko o bardzo bogatych ludziach. Czym są więc elektryczne rowery i czy warto w nie inwestować?

Co to rower elektryczny?
Rower elektryczny dla Pań sprawdzi się perfekcyjnie, ale Panowie równie dobrze mogą z niego korzystać i nie jest to żadna ujma dla nich. Sprzęt ten posiada specjalny silnik elektryczny, który spełnia rolę wspomagania. Uruchamiane jest jednak wyłącznie w chwili, kiedy osoba prowadząca ten rower uzna, że tak będzie jej lepiej i jest to potrzebne w danym momencie. Po włączeniu wspomagania i rozpoczęciu tradycyjnego pedałowania, uruchamiany zostaje silnik, który przestaje działać po ustaniu pedałowania. To bardzo prosty mechanizm. Nie jest to niebezpieczne i rower nie przyspieszy gwałtownie. Użytkownik może cały czas jeździć z pomocą silnika, ale jeśli nie chce, to również jest to możliwe. Wówczas sprzęt staje się tradycyjnym rowerem, który jest nam wszystkim dobrze znany.

Jak jeździ się elektrycznym rowerem?
Wbrew pozorom nie jest to bierne siedzenie na rowerze niczym na motorze. Jedzie się normalnie, jak na zwykłym typie, ale przy zastosowaniu specjalnego wspomagania można osiągnąć znacznie wyższe prędkości i nie zmęczyć się za bardzo. To pozwoli na skuteczne ominięcie korków i sprawne dojechanie do pracy lub szkoły bez zmęczenia i potu spływającego po skroniach. Maksymalna moc elektrycznego roweru wynosi zwykle 250 W. Istnieje również blokada, która wyłącza wspomaganie w momencie kiedy rowerzysta będzie jechał więcej niż 25 kilometrów na godzinę. Tylko taki rower może być używany przez wszystkich, którzy posiadają kartę rowerową. W innym razie, kiedy urządzenie miałoby większą moc i można by na nim osiągać większe prędkości to zaliczało by się go już do grupy skuterów albo motocykli. Takie pojazdy trzeba rejestrować i zdobyć uprawnienia do kierowania nimi.

Ładowanie roweru
Jeżeli akumulator się rozładuje, można w bardzo prosty sposób go naładować. Wystarczy po prostu wyciągnąć go i zwyczajnie podłączyć do gniazdka w domu. Trzeba jednak posiadać odpowiednią ładowarkę. Cały proces nie jest długotrwały, wszystko zajmie maksymalnie osiem godzin. Potem można już wsiadać na rower i cieszyć się jazdą nawet do stu pięćdziesięciu kilometrów, choć dane te mogą się różnić w zależności od pojemności i mocy silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!