Menu

Jakie zabezpieczenie jest dla rowerów elektrycznych

Lipiec 5, 2018 - ZABEZPIECZENIA ROWEROWE
Jakie zabezpieczenie jest dla rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne górskie, których rynek w Polsce dynamicznie się rozwija udowadniają nam, że nie trzeba mieć siły w nogach niczym zawodowy kolarz, żeby przeżyć przygodę rowerową na leśnych ścieżkach lub w górach. Ułatwiają one podjazdy na stromych wzniesieniach i skracają czas ich pokonywania i, co za tym idzie oczekiwania na frajdę i adrenalinę i radość ze zjazdu.
W Polsce, gdzie jest wciąż sporo osób sceptycznie nastawionych do rowerów górskich ze wspomaganiem elektrycznym temat ten dopiero raczkuje. Wystarczy jednak wyjechać na górskie trasy rowerowe na przykład w Alpach, lub w innym mieście Europy, a od razu zobaczymy jak wiele osób pokonuje leśne i górskie trasy na rowerach elektrycznych.
Dzięki wspomaganiu elektrycznemu możemy jechać na wyprawę wcześniej nie osiągalną, pokonywać podjazdy, które na rowerach tradycyjnych byłyby dla nas zbyt dużym wyzwaniem. Aby zrozumieć zjawisko jakim ją rowery e-bike górskie trzeba pochylić się nad zagadnieniem działania wspomagania. Otóż, wspomaganie uruchamia się i działa jedynie podczas procesu pedałowania, znaczy to, że silnik działa wyłącznie wtedy, kiedy naciskamy na pedały. Nic nie jedzie „samo”, rower górski elektryczny nie jest skuterem, a elektryczne wspomaganie nie ma na celu sprawić, że rower jedzie bez udziału osoby na nim siedzącej. Charakterystyka prowadzenia roweru elektrycznego pokrywa się z charakterystyką prowadzenia roweru tradycyjnego. Również wygląd, przynajmniej na pierwszy rzut oka nie odbiega od wyglądu rowerów górskich typu tradycyjnego.
Rowery elektryczne to niestety gratka dla złodziei drogiego, dobrego jakościowo sprzętu. Złodzieje drogiego sprzętu, nadal nie zawsze uchwytni są przebiegli i coraz częściej wynajdują sposoby na forsowanie zabezpieczeń, dlatego najważniejsza jest ostrożność i rozwaga w wyborze miejsca, w którym zamierzamy zostawić nasz rower. Nie zostawiajmy roweru nieprzypiętego, nawet jeśli myślimy, że to tylko moment. Moment wystarczy, żeby złodziej wsiadł na rower i odjechał. W przypadku roweru elektrycznego ucieczka będzie bardzo szybka.
Zapięciem trwałym i odpornym na próbę sforsowania jest zapięcie typu U-Lock Abus. Jest to stalowa szekla odporna na przecinanie, zgniatanie, wyginanie lub rozwiercanie zamka. Zabezpieczenia te, dostępne na rynku od lat były wielokrotnie testowane i wciąż zajmują najwyższe pozycje w rankingach krajowych i zagranicznych. Podwójnie blokowany zamek ze stali hartowanej jest odporny na manipulacje. U-Lock to naprawdę wysoka jakość i skuteczność, produkt godny uwagi, jeśli chcemy właściwie zabezpieczyć nasz rower.
Kupno roweru elektrycznego to wciąż poważny wydatek, ponosząc go nie oszczędzajmy na zabezpieczeniu, aby złodziej nie miał szans pozbawić nas radości z jazdy i nie naraził na stratę dużych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!