Menu

EBIKE KROSS

Czerwiec 25, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS
EBIKE KROSS

Rower elektryczny nazywany również e-bikiem to nowomodny typ jednośladu napędzanego siłą mięśni oraz silnikiem elektrycznym. Posiada wbudowany w swoją konstrukcję mechanizm, który ma na celu odciążenie cyklisty poprzez wspomaganie jego jazdy. Mechanizm uruchamia się w momencie rozpoczęcia przez cyklistę pedałowania i kręcenia korbami, a kończy wraz z zakończeniem tych czynności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rower elektryczny może poruszać się z prędkością maksymalnie do 25 km/h, a zamontowany w kole silnik nie powinien mieć mocy większej niż 250 W.
E-rower od tradycyjnego roweru odróżniają jedynie trzy elementy: bateria, silnik oraz kontroler odpowiedzialny za sterowanie elektryczną częścią jednośladu. Silniki w rowerach elektrycznych są montowane w korbie lub w tylnej bądź przedniej piaście. Umieszczenie silnika w korbie sprawia, że prowadzenie roweru elektrycznego jest tożsame z prowadzeniem klasycznego roweru, ponieważ masa silnika znajduje się w centralnym miejscu. Natomiast umieszczenie silnika w przedniej bądź tylnej piaście powoduje, że rozmieszczenie masy jest znacznie bardziej odczuwalne dla użytkownika. Stosowane w elektrycznych rowerach baterie to znane z laptopów, czy smartfonów akumulatory litowo-jonowe. Charakteryzują się one bardzo dużą wydajnością, a jednocześnie ich masa jest najmniejsza w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku akumulatorami. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na pojemność baterii, która jest wyrażona w watogodzinach (Wh) lub amperogodzinach (Ah). Producenci rowerów elektrycznych najczęściej mocują baterie do dolnej części ramy lub do bagażnika. Każdy e-bike posiada również umieszczony na kierownicy kontroler, który umożliwia dostosowanie preferencji do indywidualnych potrzeb użytkownika. Rozmaitość ustawień, które daje kontroler zależna jest od ceny roweru i producenta.
Konstrukcje e-rowerów są różne, więc tak samo jak w przypadku klasycznych rowerów można wyróżnić rowery miejskie, składane oraz górskie, które użytkownik kupuje według własnych potrzeb. Jedno pełne naładowanie baterii wystarcza na przejechanie od 30 do 60 km w zależności od posiadanego modelu. Elektryczny rower jest idealnym środkiem transportu po dużych zatłoczonych miastach oraz po miejscowościach z dużą ilością stromych podjazdów. Pozwalają uniknąć nadmiernego zmęczenia podczas jazdy, równocześnie umożliwiając jazdę bez wspomagania, gdyż każdy kontroler ma możliwość wyboru jazdy ze wspomaganiem lub bez niego. Rynek e-rowerów rozwija się bardzo dynamicznie, choć nie jest jeszcze codziennością na polskich ulicach.

2 myśli nt. „EBIKE KROSS

Darek

Czy to jest prawda że taki system ma zabezpieczenia i nie można go odblokować ?

bo jego prędkość do 25 km/h to troszkę słabo 🙂

Odpowiedz
    admin

    Darek tak te systemy są zabezpieczone , ale to nie znaczy że nie są do złamania . Jest na kilka sposobów na odblokowanie . ale takie informacje jak odblokować rower elektryczny to na priv się dowiesz

    Wypożyczalnia rowerów elektrycznych Warszawa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!