Menu

Ebike i kradzieże

Lipiec 5, 2018 - ZABEZPIECZENIA ROWEROWE

Rowery elektryczne stają się coraz popularniejsze i zyskują coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród osób młodych, jak i nieco starszych. Rowery ebike turystyczne to zupełnie niepozorne maszyny wyglądające jak każdy inny rower, jednak mają tajemnicę odpowiedzialną za ich rynkowy sukces. Tajemnicą tą jest niewidoczny na pierwszy rzut oka napęd. Napęd ten wbrew obiegowym opiniom nie sprawie, że rower działa jak skuter, w skutek czego nie trzeba podejmować podczas jazdy żadnego wysiłku. W rzeczywistości sprawa wygląda tak, że system wspomagania z silnikiem umieszczonym centralnie sprawia, że im mocniej się pedałuje, tym więcej mocy dodaje „od siebie”. Dzięki temu odczucia są bardzo naturalne, jak przy jeździe na normalnym rowerze, tyle tylko, że elektryczny rower turystyczny ma szansę rozwinąć prędkość, jakiej tradycyjny rower miejski/turystyczny nie ma szans rozwinąć. Prowadzenie roweru jest jednak takie samo, zarówno jeśli chodzi o model elektryczny, jak i tradycyjny. Poza tym właściwie nic więcej się nie zmienia – to nadal rower, i obecność napędu nie zmieni go w skuter. Trzeba pedałować.
Warto mieć swój rower cały czas na oku i nie ryzykować dopuszczając do sytuacji, w której rower mógłby zostać skradziony. Wiadomo, nawet największa przezorność i nawet najlepsze stalowe zabezpieczenie nie może nam dać stuprocentowego spokoju ducha, że nasz rower pozostanie nietknięty, ponieważ osoby kradnące rowery wciąż doskonalą się w swoim „fachu” i możemy znaleźć się (a raczej nasz rower) w na tyle pechowej sytuacji, że osoba o złych intencjach będzie miała możliwość skorzystać z naszej chwili nieuwagi, bądź pod naszą nieobecność uda się sforsować zabezpieczenie roweru.
Dlatego do zagadnienia związanego z wyborem zabezpieczenia rowerowego podchodźmy zawsze poważnie. Nie kupujmy byle jakich pseudo stalowych linek, w których gumowe zabezpieczenie wokół linki jest grubsze niż sama linka. Wybierzmy raczej porządną, stalową linę, której nie będzie się dało przeciąć w kilka sekund za pomocą mini sekatora z popularnego dyskontu. Poza grubością liny ważny jest także zamek, powinien być wytrzymały, ze stali hartowanej i powinien wyglądać masywnie, co z połączeniu z liną z grubego łańcucha może mieć charakter prewencyjny, czyli odstraszyć potencjalnego złodzieja jeszcze zanim spróbuje coś ukraść.
Jeśli zostawiamy rower gdzieś bez nadzoru warto mieć porządną linkę, którą możemy go przypiąć, nie warto oszczędzać na zabezpieczeniach, bo kwota, którą byśmy zaoszczędzili jest niczym w obliczu straty finansowej jaka wynikłaby z powodu skradzionego nam roweru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!