Menu

E BIKE pełen mocy

Lipiec 19, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY CUBE, ROWERY ELEKTRYCZNE MTB
E BIKE pełen mocy

E-rowery MTB dla zaawansowanych

Rower elektryczny nie jest już nowinką techniczną, ale must have sportowego wyposażenia rowerzysty, który nie tylko lubi jeździć nim do pracy, ale i poruszać się w bardziej zróżnicowanym terenie i przede wszystkim prowadzi na co dzień aktywny tryb życia. Do tego służą zaawansowane technologicznie rowery elektryczne MTB, czyli rowery dostosowane do jazdy w terenie. Wyróżniamy wśród nich rowery elektryczne typu sportowego i e-rowery elektryczne górskie. Mogą z nich korzystać osoby, które nie mają takiej siły w nogach, by tylko i wyłącznie przy jej pomocy poruszać się swobodnie w terenach trudno dostępnych o różnym kącie nachylenia drogi.

Nie tylko do miasta rowery elektryczne

– to były początkowo jednoślady, które zostały stworzone z myślą o jeździe w dżungli miejskiej. Dzisiaj należą do nich także rowery trekkingowe, crossowe oraz MTB. Na całym świecie sprzedaje się je w milionach egzemplarzy. I e-rowery MTB są przez cały czas modernizowane. By jazda na nich była coraz większą przyjemnością, przed elektrycznym wspomaganiem mięśni nóg stawia się więc coraz większe wyzwania. I nie ma już znaczenia sama waga roweru – która wciąż nie jest mała, ale przede wszystkim rację bytu ma tutaj moc silnika oraz wytrzymałość baterii, a te należy wziąć pod uwagę kupując rower do zaawansowanej jazdy MTB.
Praca odpowiednio mocnego silnika zwiększa efektywność samej jazdy. Rower doskonale sprawuje się więc nie tylko na płaskich nawierzchniach, ale również w przypadku dróg, które mają duży kąt nachylenia. Dzięki takiemu podejściu rowerzyści mogą pokonywać coraz dłuższe trasy. Mogą też swobodnie podjeżdżać pod strome nachylenia. Pamiętajmy jednak, że im większa moc silnika, tym większe umiejętności jazdy na takim rowerze trzeba posiadać. Warto też wiedzieć, że rowery elektryczne sportowe oraz e-rowery górskie posiadają taką samą specyfikację jak ich klasyczne odpowiedniki.

Idealny e-rower

Idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych rowerzystów MTB jest rower Cube Stereo Hybrid 120. Jest to nowy, wysokoosiągowy e-rower górski, doskonały także do klasycznej jazdy w terenie. Przede wszystkim jest to sprzęt wygodny, łączący 120 mm skoku amortyzacji z bardzo dobrym wyposażeniem. Ma w swoim wyposażeniu odporną, wysokiej jakości ramę, która była testowana pod względem bezpieczeństwa. Ma zaawansowaną 10 – cio biegową przekładnię, która umożliwia swobodne poruszanie się w każdym terenie. Znalazł tu swoje miejsce również amortyzowany widelec oraz wyjątkowo mocne hydrauliczne hamulce tarczowe. Hamulce tarczowe są najbardziej bezpieczne i dają pewność, że zadziałają w każdych warunkach pogodowych.

Takie rowery elektryczne górskie są przeznaczone dla osób aktywnych, dla których jazda w zmiennym terenie i jazda wytrzymałościowa oraz pokonywanie dużych odległości jest wyzwaniem stawianym niemal każdego dnia. Warto też wiedzieć, że jadąc takim rowerem, można regulować stopień wspomagania elektrycznego lub całkowicie je wyłączyć. Można też je używać, gdy zajdzie po prostu taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!