Menu

Czas na rowery elektryczne

Sierpień 9, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS
Czas na rowery elektryczne

Dwa koła jeden cel to rowery elektryczne

Wypożyczalnie rowerów są bardzo popularne w wielu dużych miastach. Pozwalają na łatwe i szybkie przemieszczanie się między dwoma dowolnymi punktami. Ponadto są proste w użyciu i nie generują wysokich kosztów, dzięki czemu każdy może z nich korzystać (nawet jeśli nie ma smartfonu). Warto podkreślić, że ten rodzaj wypożyczalni powoli odchodzi do przeżytku i z czasem będą je zastępować elektryczne rowery miejskie. Historia tych pojazdów wbrew pozorom jest bardzo długa. Pierwszy projekt powstał już w 1895 roku, z czego napęd elektryczny był umiejscowiony w piaście (środkowa część koła). Z biegiem lat coraz bardziej rozwijały się rowery elektryczne by w końcu uzyskać efekt z jakimi spotykamy się na co dzień.

Podstawowe założenia

Wato pamiętać, że silnik elektryczny jaki znajduje się w tych typach rowerów nie ma działać jako zamiennik naszej pracy nóg. Ma ją jedynie wspomagać opierającą się na zasadzie zwiększania mocy silnika, w przypadku większego oporu podczas naciskania pedałów. W efekcie mamy wrażenie, że pedałuje się o wiele łatwiej. Średnio standardowe modele pozwalają na przejechanie około 30 km na jednym ładowaniu, co w zupełności wystarcza na codzienne użytkowanie w warunkach miejskich. Oczywiście na rynku znajdziemy także bardziej potężne maszyny jednakże wiąże się to ze wzrostem ceny za ich zakup.

Zalety i wady

Wady są proste – potrzeba ładowania urządzenia. W efekcie lekko wzrastają ceny za prąd a dodatkowo musimy pamiętać o tym by na noc podłączyć rower do ładowania. No i to by było na tyle z wad. Teraz przejdźmy do zalet. Tutaj mamy znacznie szersze pole do popisu. Wygoda i komfort jazdy to jedno, ale zaoszczędzenie naszych sił to drugie. Dzięki temu możemy pokonywać znacznie większe dystanse. Ponadto w stosunku do pojazdów spalinowych (np. skutery) jest on znacznie bardziej ekonomiczny, no i sam proces ładowania (który wskazaliśmy jako wadę), jest bardzo prosty. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani zakupem roweru miejskiego Warszawa oferuje szereg sklepów, które mogą nas wyposażyć w takie urządzenie.

2 myśli nt. „Czas na rowery elektryczne

Warszawa

Nie raz sie zastanawiałem widząc mojego sąsiada jak sobie pomyka na rowerze ze wspomaganiem miałem z tego niezłą polewkę 🙂 do momentu jak dał mi wypróbować rower elektryczny turystyczny No No zmieniłem zdanie i jestem na etapie składania takiego roweru

Odpowiedz
Gniewko

Kupiłem teraz na promocji rower elektryczny Kross i jestem pod wrażeniem jego zalet:)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!