Menu

ROWERY ELEKTRYCZNE WARSZAWA

Czerwiec 23, 2018 - ROWER ELEKTRYCZNY KROSS, ROWERY ELEKTRYCZNE W MIEŚCIE
ROWERY ELEKTRYCZNE WARSZAWA

Warszawa jak i okolice jest pełna ścieżek rowerowych można powiedzieć bardzo dobrze wykonanych. Dlatego warto przesiąść się na ten środek transportu, zwłaszcza, że współczesna technologia oferuje rozwiązanie, które odciąża stawy i znacznie ułatwia poruszanie się rowerem po mieście, a także poza nim, w trudniejszym terenie. Mowa tu o rowerach elektrycznych trekkingowych, które coraz bardziej zyskują na popularności. Czy warto się na nie zdecydować i przesiąść na rower dojeżdżając do pracy w Warszawie?

Kiedyś rowery elektryczne uważane były za pewnego rodzaju ekstrawagancję. Niewielu się na nie decydowało, nie tylko ze względu na cenę, ale również wagę całej konstrukcji – kilka razy cięższą niż w przypadku zwykłego roweru. Jednak Ci, którzy się zdecydowali, nie wyobrażają już sobie powrotu do zwykłego roweru. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przesadnie się męczyć jeżdżąc na rowerze bądź pokonują długie trasy o dużym zróżnicowaniu wysokości terenu. Dzięki rowerom elektrycznym trekkingowym zdecydowanie łatwiej jest wjechać pod każdą górkę, niezależnie od tego, czy jeździ się codziennie czy rower z garażu wyciąga od czasu do czasu. Obecnie producenci wykorzystują coraz lżejsze komponenty, np. karbonowe, dzięki czemu rowery elektryczne są coraz lżejsze mimo dołączonego, najczęściej do ramy akumulatora elektrycznego.

Jaka jest istota działania roweru elektrycznego trekkingowego?

Każdy model takiego roweru wyposażony jest w silnik elektryczny, ładowany w zwyczajnym gniazdku. Jedno ładowanie wystarcza zwykle na przejechanie od 30 do 150 km ze wspomaganiem, a jest ono uruchamiane przez nacisk na pedały i wyłącza się automatycznie po osiągnięciu prędkości 25 km/h. Jest to konieczne gdyż powyżej tej prędkości rower nie byłby już według przepisów rowerem. Pozwala to na swobodną jazdę do i z pracy w obrębie Warszawy. Jak wiadomo w stolicy korki są bardzo częste, a dzięki zainwestowaniu w rower elektryczny można wszędzie dojechać na czas. Rowery najlepszych marek wyposażone są w napęd Shimano, renomowanej japońskiej firmy, która podbiła rynek rowerów elektrycznych trekkingowych. Dostarcza do nich elementy takie jak przerzutki tylne i manetki oraz systemy hamulcowe. Większość rowerów elektrycznych wyposażonych jest w aż 11 biegów, co w połączeniu z wydajnym silnikiem daje ogromny komfort jazdy w każdych warunkach. Wybierając taki rower trzeba zwrócić uwagę jeszcze na takie części składowe jak siodełko, kierownica czy uchwyty. Do najlepszych modeli należą produkty marki Bontrager.

Zatem rowery elektryczne trekkingowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców dużych miast. W Warszawie nie tylko dojedzie się nim bez przeszkód do pracy, ale również wykorzysta na weekendowe wypady poza miasto bądź przejażdżki po licznych ścieżkach rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!